Debetní vs Kreditní karta

*pro zkrácený kontent sleduj instagram @investujsrozumem.

Poplatky

Debetní karty jsou obvykle spojeny s menšími poplatky než kreditní karty. Zatímco debetní karty nevyžadují žádné úroky, kreditní karty mají zpravidla vysoké úrokové sazby a poplatky za překročení limitu.

Dalším rozdílem je, že debetní karty jsou napojeny přímo na účet majitele karty, takže je nutné mít dostatek peněz na účtu, aby mohly být transakce schváleny. Na druhé straně kreditní karty umožňují majitelům karet provádět nákupy a platby, i když nemají dostatek peněz na účtu, ale musí poté splácet dluh na kartě včetně úroků.

Virtuální Karta

Virtuální karta je bezhotovostní platební karta, kterou lze použít k nákupům na internetu. Oproti klasickým kreditním nebo debetním kartám se však jedná o virtuální kreditní kartu, která nemá fyzickou podobu a existuje pouze v digitální podobě.

Taková karta umožňuje uživatelům provádět bezpečné a pohodlné online platby, aniž by museli sdílet své skutečné kreditní nebo debetní karty. Virtuální karty jsou obvykle vydávány bankami a lze je použít k nákupům v internetových obchodech a na jiných e-commerce platformách.